اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات

جایی برای ثبت لحظات شیرین در کتابخانه

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کلات خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

معرفی طرح


رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار با دبير كل و مديران ارشد نهاد كتابخانه هاى عمومى كشور در اسفندماه 1389 فرمودند:
" نهاد كتابخانه هاى عمومى با كمك ساير دستگا ههاى فرهنگى و اجتماعى كشور، برنامه هايى را طراحى نمايند كه همه ايرانيان اهل مطالعه شوند. "
طرح "ايستگاه مطالعه " يكى از برنامه هاى نهاد براى عمومى نمودن و ارتقاى سرانه مطالعه مفيد در راستاى تحقق رهنمودهاى مقام معظم رهبرى است.
"ايستگاه مطالعه " به معناى آوردن كتابخانه به فضاى ترددى مردم بوده و قفسه كتابى با پانزده عنوان كتاب مفيد، شامل پنج عنوان كتاب كودك و نوجوان و ده عنوان كتاب مخصوص بزرگسالان است. كتابهاى كودك و نوجوان عبارت است از يك عنوان مخصوص كودكان پيش دبستانى، يك عنوان ويژه ى كودكان سا لهاى آغاز دبستان و يك عنوان براى كودكان سالهاى پايانى دبستان مي شود يك عنوان از اين كتابها نيز مخصوص نوجوانان مقطع راهنمايى و عنوان ديگر خاص نوجوانان مقطع دبيرستان لحاظ شده و كتابهاى بزرگسالان با موضوعاتى نظير دين، داستان، شعر، خاطره و طنز، خانواده، تاريخ، انديشه، علوم و فنون، ادبيات و دانستنيهاى عمومى و دو عنوان براى بزرگسالان با تحصيلات كمتر از مقطع راهنمايى در نظر گرفته شده است.
هر فرد مي تواند با مراجعه به اين ايستگاه، كتاب مورد علاقه خود را انتخاب و در محل ايستگاه و يا هر محل ديگرى مطالعه كرده و حداكثر پس از پانزده روز به همين ايستگاه يا هر يك از ايستگاههاي مطالعه در سراسر كشور و يا به يكى از كتابخانه هاى عمومى تحت پوشش نهاد كتابخانه هاى عمومى باز گرداند.
در قسمت پايين هر ايستگاه مطالعه، محلى براى بازگرداندن كتا بهاى مطالعه شده تعبيه شده است؛ كه در اين محل مي توانيد پيشنهادهاى خود را براى اجراى بهتر اين طرح ارائه نماييد. انتظار مجريان طرح از مردم فهيم و فرهنگمدار ايران اسلامى، دقت در حفظ و نگهدارى و تحويل به موقع كتاب است.
چنانچه علاقه مند به نگهدارى كتابها براى خود باشيد مي توانيد بابت هر جلد كتاب مبلغ دو هزار تومان به حساب 123 به نام موسسه انتشارات كتاب نشر نزد بانك تجارت و ملى در كليه شعب كشور و يا به شماره كارت ملى 6037991199516588 به نام موسسه انتشارات كتاب نشر واريز نماييد.

خيّرين عزيز مي توانند با تأمين هزينه يك يا چند ايستگاه مطالعه در طول يكسال و يا تأمين منابع آن در راستاى تقويت و گسترش طرح ، مساعدت لازم را مبذول نمايند. شماره تلفن 88802191 داخلى 111 و 113 و آدرس اينترنتى mosharekatha@Iranpl.ir وآدرس : تهران، خيابان فلسطين، پايين تر از بلوار كشاورز، كوچه شهيد ذاكرى، پلاك 9 واحد مشاركتهاى نهاد، در خدمت پاسخگويى به سوالات اين عزيزان خواهد بود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید .

http://www.imketab.ir


برچسب‌ها: ایستگاه مطالعه, مطالعه مفید, نهاد کتابخانه های عمومی, کتاب

[ دوشنبه ششم خرداد ۱۳۹۲ ] [ 19:8 ] [ ]

[ ]